Гость
Вход

21.12.2020
Щодо результатів перевірки ГО АСБОУ комісією ФДМУ.
1. Вона була позачерговою. Вперше. 2. Підставою ФДМУ ...

Подробнее...

04.06.2020
Оголошення про З’їзд АСБОУ
Шановні колеги! Асоціації Спеціалістів Банківської ...

Подробнее...

18.03.2020
Работа учебного центра во время карантина (дистанционное обучение)
Здравствуйте, коллеги. Так случилось, что наша страна, ...

Подробнее...

31.12.2019
Поздоровлення з Новим роком та Різдвом
 

Подробнее...


12.07.2018
Школа Высшего Мастерства. Я. Маркус
Слово руководителя Маркуса Я.И.  1. На кого ориентирована Школа? На оценщиков УТО, АФО, АСБОУ и ...

Подробнее...

30.10.2017
Прецедент в АМКУ: «Нафтогазу» вказали на заточку торгів по оцінці майна
В практиці АМКУ такого не було раніше, але цього тижня з’явилось. Адміністративна колегія врахувала ...

Подробнее...


Как Вы относитесь к дистанционному повышению квалификации оценщиков?

Новости > Фонд затвердив чотири накази з вдосконалення діяльності оцінювачів та підвищення їхньої відповідальності за якість оцінки
Все новости

Фонд затвердив чотири накази з вдосконалення діяльності оцінювачів та підвищення їхньої відповідальності за якість оцінки

06.12.2015 15:52

Фондом державного майна України затверджено зміни до чотирьох наказів Фонду, якими регулюються питання професійної підготовки і підвищення кваліфікації оцінювачів, порядку роботи Екзаменаційної комісії з розгляду скарг на роботу оцінювачів та належного прийняття рішень щодо професійної відповідальності.

Ці накази в процесі розробки були обговорені із професійною оціночною спільнотою та схвалені Державною регуляторною службою України. Після реєстрації Міністерством юстиції України вони набудуть чинності.

Фонд розробив ці накази, покликані вдосконалити діяльність оцінювачів, за результатами аналізу звернень громадян, органів державної влади та місцевого самоврядування, юридичних осіб, у яких вони піднімають питання якості оцінок, їх відповідності національним стандартам, законодавству та відповідальності оцінювачів за неякісну роботу.

На жаль, за останні роки кількість скарг на роботу оцінювачів не зменшується. Причину цього Фонд пояснює саме недосконалим нормативно-правовим регулюванням механізму притягнення до відповідальності оцінювачів за неякісну роботу. Накази Фонду, що регулюють діяльність оцінювачів, є частиною його заходів, вжитих за останні кілька місяців для виправлення ситуації та усунення недосконалостей законодавства з оцінки та оціночної діяльності.

Зокрема, наказами Фонд переглянув порядок прийняття рішення про позбавлення кваліфікаційного свідоцтва оцінювача:

  • чітко визначений перелік ознак грубого порушення оцінювачем нормативно-правових актів з оцінки майна, чого не було у законодавстві до цього часу і це призводило до зловживань;
  • оскільки рецензування звітів про оцінку є одним з видів професійної оціночної діяльності, уведено також ознаки грубих порушень, які пов’язані з наданням недостовірної за своїм висновком рецензії оцінювачем-рецензентом;
  • до складу грубих порушень також уведено норму щодо невиконання оцінювачем рішень Екзаменаційної комісії щодо його професійної діяльності, зокрема, коли оцінювач отримував попередження з відповідними висновками про проходження позачергового підвищення кваліфікації.

Ці зміни, на думку Фонду, сприятимуть оперативному реагуванню Фондом на скарги та очищенню професійного середовища від тих учасників, які не доводять своєю практичною діяльністю можливість бути у цій професії. Варто також зазначити, що ці зміни приймаються разом із змінами у загальний порядок роботи Екзаменаційної комісії, яка згідно із законом про оцінку присвоює кваліфікацію оцінювачам, а також позбавляє її.

Фондом також змінено систему підвищення кваліфікації оцінювачів, аби зробити її сучасною, європейською та зосередженою на суті професійних знань і обміні професійним досвідом. Оцінювачам надано право обирати для себе найбільш прийнятні й корисні форми підвищення кваліфікації, передбачено механізми стимулювання проведення оцінювачами наукових досліджень у питаннях формування вартості майна і майнових прав та обміну їх результатами, розвитку методології оцінки. 

ФДМУ