Гость
Вход

24.07.2017
Поздравляем аккредитованную в АСБОУ Компанию АРГУМЕНТ с пятнадцатилетием!
Поздравляем аккредитованную в АСБОУ Компанию АРГУМЕНТ ...

Подробнее...

16.06.2017
АСБОУ – член FIABCI.
Шановні колеги, повідомляємо, що 25 травня на Генеральній ...

Подробнее...

17.05.2017
З'їзд АСБОУ
Шановні члени Громадської Організації «Асоціації ...

Подробнее...

07.03.2017
TEGoVA в Україні
Шановні колеги! Влітку 2016 року АСБОУ у особі члена ...

Подробнее...


23.08.2017
Smart City та глобальні інновації у нерухомості
FIABCI-Ukraine і HUB 4.0 запрошують на Morning Talk за участю Штефана Юнга (Stephan Jung) — відомого ...

Подробнее...

10.08.2017
FIABCI-UKRAINE став співорганізатором перших URBAN TALKS з одним з найвідоміших архітекторів світу
FIABCI-UKRAINE став співорганізатором URBAN TALKS з одним з найвідоміших архітекторів світу - Фернандо ...

Подробнее...


В Вашем портфеле заказов оценка для нужд банка (кредитование, переоценка залогов) сейчас занимает:

Объявления > Обращение АСБОУ к ФГИУ по использованию электронной формы отчетов
Все новости

Обращение АСБОУ к ФГИУ по использованию электронной формы отчетов

07.10.2015 11:36

 


Асоціація Спеціалістів Банківської Оцінки України
м. Одеса, вул. Мала Арнаутська, 88, кв.18, тел/факс (048) 734-20-47 ЄДРПОУ 35567340
Вих. № 07-10/001/15 від 07.10.2015 р.

 

Голові Фонду державного майна України Білоусу І.О.
01133 м. Київ, вул. Кутузова, 18/9

Шановний Ігор Олегович!

Впровадження сучасних інформаційно-комунікаційних технологій у діяльність господарських суб'єктів та органів державної влади України має велике значення для забезпечення їх ефективної роботи та є важливою складовою розбудови в Україні інформаційного суспільства. Сьогодні держава при підтримці суспільства активно здійснює заходи щодо впровадження електронного документа, електронного документообігу та електронного цифрового підпису. Отже, не в останню чергу завдяки цьому, рівень інформатизації суспільства, держави та бізнесу в Україні досяг відносно високих показників та продовжує невпинно зростати. Постійно оновлюється і збільшується комп’ютерний парк, модернізуються комунікаційні мережі, удосконалюється нормативно-правова база, що стосується комп’ютерних систем та комунікацій, поширення, використання та цілісності інформації.

Не лишився осторонь і ринок оціночних послуг. Досить активно створюються оціночні електронні інформаційні ресурси, електронні бази даних та спеціалізоване програмне забезпечення. Усе це створює умови надання інформаційних та консультаційних, у тому числі оціночних, послуг фізичним та юридичним особам електронними засобами з використанням електронного документообігу та цифрового підпису. Асоціація спеціалістів банківської оцінки України має намір активно сприяти розвитку цього процесу у сфері оцінки майна та майнових прав. Мета полягає в підвищенні надійності, оперативності та ефективності роботи суб'єктів оціночної діяльності із замовниками (користувачами) оцінки, у тому числі органами державної влади та місцевого самоврядування. Впевнені, що використання цифрового підпису значно підвищить рівень безпеки використання звітів, у частині ідентифікації підпису виконавця, що стає досить актуальним з огляду на скасування обов'язкового використання печатки, та зменшить операційні витрати компанії, пов'язані із паперовим документообігом (друкування, зберігання та інше).

Слід зазначити, що нормативно-правова база електронного урядування в Україні за останні роки була суттєво вдосконалена та розширена. Таким чином, на наш погляд, немає ніяких законодавчих бар'єрів, які б унеможливлювали використання електронного документообігу та електронного підпису у роботі суб'єктів оціночної діяльності. Однак усе нове суспільством сприймається із недовірою та осторогою. Більшість користувачів звітів побоюються застосовувати практику електронного документообігу та електронного підпису у роботі із суб'єктами оціночної діяльності, по-перше, тому що сьогодні це ще не є сталою практикою у органах державної влади та місцевого самоврядування, а, по-друге, оскільки не мають впевненості, що державний регулятор оціночної діяльності, та регулятори, які використовують у роботі звіти про оцінку майна, не сприйматимуть негативно використання електронних звітів про оцінку, підписаних електронним підписом.

Отже, задля розвитку та широкого використання у роботі суб'єктів оціночної діяльності електронного документообігу та цифрового підпису, просимо Фонд державного майна України дати роз'яснення щодо наступних запитань:

  • чи є дійсним та може використовуватися, на рівні із звітом про оцінку майна та майнових прав у печатній формі, звіт про оцінку майна та майнових прав, виконаний у електронній формі та підписаний електронним(и) підписом(ами) оцінювача(ів) і керівника суб'єкта оціночної діяльності?
  • чи потребує звіт про оцінку майна та майнових прав, виконаний у електронній формі та підписаний електронним(и) підписом(ами) оцінювача(ів) і керівника суб'єкта оціночної діяльності, обов'язкового дублювання у печатній формі?
  • чи планує Фонд державного майна України запровадити практику електронного документообігу та електронного підпису у роботі із суб'єктами оціночної діяльності, при виконанні ними оцінки державного та комунального майна?

Також повідомляємо, що у разі позитивної відповіді на поставлені питання, ми плануємо звернутися до Міністерства юстиції України, Національного банку України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та інших відомств, що є системними користувачами звітів про оцінку, із проханням сприяти розвитку практики електронного документообігу та електронного підпису у роботі із суб'єктами оціночної діяльності

в.о. Президента СРОО
ГО "Асоціація Спеціалістів
Банківської Оцінки України"                                                                                                                                                                               Ю. Ковальський  

 

Завантажити лист >>