Парламентарії пропонують удосконалити закон про акціонерні товариства
22.06.2010 19:07Комітет з питань економічної політики рекомендує парламенту прийняти за основу проект закону про внесення змін в Закон "Про акціонерні товариства (щодо вдосконалення механізму діяльності акціонерних товариств).
Законопроектом № 6216 пропонується внести ряд змін до чинного закону, спрямованих на вдосконалення його положень, що стосуються створення акціонерного товариства, порядку проведення загальних зборів акціонерів, формування наглядової ради і т.п.
Проектом, зокрема, змінюється порядок відчуження акцій акціонерного товариства в частині виключення переважного права акціонерного товариства на придбання акцій. Це дозволить, вважають народні депутати, не допустити можливих зловживань мажоритарними акціонерами товариства своїми повноваженнями в частині придбання акцій.
Законопроектом пропонується також: змінити порядок формування резервного капіталу акціонерних товариств різних типів (щодо права й обов'язковості формування резервного капіталу, а також напрямів його використання). Уточнити порядок виплати дивідендів (про виплату дивідендів у залежності від типу акцій) і положення з питання підготовки та проведення загальних зборів (порядок повідомлення, надання пропозицій, реєстрації акціонерів), а також щодо виділення і припинення акціонерного товариства тощо.
Передбачається доповнити чинний закон новою статтею щодо порядку викупу акцій товариства акціонером - власником 95% акцій товариства.
Нею, зокрема, передбачено, що особа (особи, що діють спільно), яка є власником 95% акцій товариства, має право вимагати у всіх акціонерів продати належні їм прості акції товариства. У такому випадку акціонери зобов'язані продати належні їм прості акції цьому акціонеру. Особа (особи, що діють спільно), яка є власником 95% акцій товариства, направляє в суспільство публічне безвідкличне вимога для всіх акціонерів - власників простих акцій товариства про придбання акцій та повідомляє про це до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, а також на кожну фондову біржу, на якій товариство пройшло процедуру лістингу.
Суспільство має направити вказане письмову вимогу кожному акціонеру відповідно до переліку акціонерів протягом 10 календарних днів з моменту отримання відповідних документів від особи (осіб, що діють спільно), яка є власником 95% акцій товариства. Така вимога також надається зберігачу (зберігача), у яких відкритий рахунок в цінних паперах особи (осіб, що діють спільно), яка є власником 95% акцій товариства.
Згідно з проектом, ціна придбання акцій не може бути менше середньозваженої ринкової ціни, що склалася на фондовій біржі, на якій акції суспільства перебувають в обігу. У разі відсутності акцій товариства в обігу на фондовій біржі, ціна придбання акцій не може бути менше ціни, визначеної незалежним оцінювачем. Вартість послуг незалежного оцінювача сплачується особою (особами, що діють спільно) которок є власником 95% акцій товариства.
Особа (особи, що діють спільно), яка є власником 95% акцій товариства, після направлення суспільству вимоги про придбання простих акцій зобов'язана придбати прості акції у всіх інших акціонерів товариства. Інші акціонери товариства зобов'язані вчинити всі необхідні дії для продажу належних їм простих акцій особі (особам, які діють спільно), яка є власником 95% акцій товариства.