Гость
Вход

10.05.2019
The Annual Odessa Conference "Business Assessment - Step by Step" was completed.

More...

29.01.2015
A working group on training assessors

More...

16.12.2014
Round table "Improvement of vocational training of appraisers in Ukraine"

More...

12.12.2014
We invite you to discuss the abstract concept of the market assessment in Ukraine.

More...


24.12.2014
The Cabinet of Ministers has determined how to access the real estate register

More...

10.12.2014
The same mistake. Market estimates suggest again monopolize

More...


Your order book score for the needs of the bank (lending, re-evaluation of mortgages) now holds:

News > Відкритий Лист щодо розгляду скарги компанії АРГУМЕНТ до АМК України на дії НАК «Нафтогаз України»
All news

Відкритий Лист щодо розгляду скарги компанії АРГУМЕНТ до АМК України на дії НАК «Нафтогаз України»

18.10.2017 11:14

Доброго дня, шановні колеги! 
На початку осені НАК «Нафтогаз України» оголосила торги на закупівлю послуг з оцінки своїх активів і підприємств групи.
Компанія має намір закупити ці послуги, в зв'язку з необхідністю проведення планової переоцінки основних засобів всіх своїх підприємств. Ще одна причина, що актуалізує ці дії, стосується "Укртрансгазу", якого найближчим часом очікує реорганізація. До 1 грудня в його структурі повинна бути створена філія, "Оператор ГТС України", яка буде здійснювати транспортування природного газу.
У конкурсній документації НАК «Нафтогаз України» обумовлено, що ціна закупівлі не повинна перевищувати 22 млн грн, а сама оцінка повинна бути надана замовнику до 30 червня 2019 року.
Тендерні пропозиції приймалися до 9 жовтня 2017 року.
На наш погляд даний конкурс міг би бути інтерес багатьом українським оціночним компаніям, які, за більш ніж двадцятирічний період розвитку української оціни, накопичили значний досвід роботи з різного роду активами і зарекомендували себе, як надійні і компетентні партнери. Однак, якщо проаналізувати умови тендера, то стане зрозумілим, що його умови виписані таким чином, що коло постачальників послуг звужується рівно до числа тих, хто недавно оцінював НАК «Нафтогаз України», а саме представників так званої Великої четвірки. Головною дискримінуючою вимогою кваліфікаційного відбору постачальників послуг є наявність факту проведення оцінки активів паливно-енергетичного комплексу не менше 50 тис позицій, проведеної двічі за останні три роки для цілей міжнародного аудиту. Дуже бентежить вимога мати дві такі оцінки за останні три роки. Одна оцінка, якщо вона успішно проведена - це хіба не досвід? І чи є у нас в країні крім «Нафтогазу» інші підприємства нафтогазового комплексу з такою кількістю активів? Ні. А що такого незвичайного в активах НАК Нафтогаз Україна? Невже оціночні компанії, що подужали оцінку Укрпошти, Укртелекому, Укрзалізниці, Ощадбанку і ще тисяч інших підприємств не в змозі впоратися з таким завданням? Ми впевнені, що впораються, якщо, звичайно, тендер, по-перше, буде очищено від даних необґрунтованих і дискримінують умов, а, по-друге, пройде чесно і прозоро. Для цього оціночна компанія ТОВ "ОЦІНОЧНА КОМПАНІЯ АРГУМЕНТ" подала скаргу в АМКУ з проханням зобов'язати НАК «Нафтогаз України» внести зміни до тендерної документації та усунути умови, які порушують вимоги частини другої статті 16 та частини четвертої статті 22 Закону «Про публічні закупівлі», згідно з якою тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію і призводять до дискримінації учасників, а також порушують принципи здійснення закупівлі, визначених статтею 3 Закону, а саме: недискримінація учасників, відкритість і прозорість на всіх стадіях закупівель. 19 жовтня 2017 року 14:00 за адресою вул. Митрополита В. Липківського, 45, кім. 111, Київ відбудеться розгляд даної скарги.
Ми впевнені, що даний конкурс і дана ситуація може розглядатися, як прецедент і пропонуємо всім представникам оціночного спільноти, в тому числі і керівництву саморегулівних організацій оцінювачів прийти на розгляд даної скарги. Ми сподіваємося, що результати розгляду звернення будуть позитивними, що дасть можливість прийняти участь в даному конкурсі багатьом українським оціночним компаніям, а державному бюджету заощадити кошти. 

С. Фролов