Гость
Вход

21.05.2021
Конференція оцінювачів 2021 "Перспективи оцінки та оціночної діяльності в Україні"

Детальніше...

20.05.2021
Практика визначення вартості земель сільськогосподарського призначення в сучасних умовах

Детальніше...

21.12.2020
Щодо результатів перевірки ВГО АСБОУ комісією ФДМУ.

Детальніше...

04.06.2020
Оголошення про З’їзд АСБОУ

Детальніше...


12.07.2018
Школа Вищої Майстерності. Я. Маркус

Детальніше...

30.10.2017
Прецедент в АМКУ: «Нафтогазу» вказали на заточку торгів по оцінці майна

Детальніше...


Як Ви ставитеся до дистанційного підвищення кваліфікації оцінювачів?

Про нас > Заходи > Архів заходів АСБОУ > Пост-реліз Третя Щорічна Одеська Конференція "Тенденції ринку оцінки. Оцінка активів банків при рефінансуванні, оздоровленні і ліквідації"

25-27 червня 2015 року в місті Одеса на території готельного комплексу "Курортний" (м. Одеса, пров. Курортний, 2) проходила Третя Щорічна Одеська Конференція з питань "Тенденцій ринку оцінки. Оцінка активів банків при рефінансуванні, оздоровленні та ліквідації банківських установ", організаторами якої виступали СРОО ВГО "Асоціація спеціалістів банківської оцінки України" та ТОВ "Інформаційно-консультаційний центр АСБОУ", СРОО ВГО "Всеукраїнська Асоціація Фахівців Оцінки", СРОО ВГО "Всеукраїнська спілка експертів оцінювачів", СРОО ВГО "Спілка оцінювачів землі", СРОО ВГО "Спілка оцінювачів України", ГО "Спілка фахівців з нерухомого майна України". 

Метою конференції було обговорення загальних тенденцій на ринку оцінки, його перспектив та проблем. Обмін досвідом роботи з кредитними портфелями банків та розгляд тенденцій ринку нерухомості. В рамках конференції оцінювачі, за бажанням, мали можливість пройти підвищення кваліфікації.

У роботі конференції взяли участь представники Національного банку України, бізнес та заставних підрозділів банків України, керівних органів саморегулівних організацій оцінювачів та оціночних компаній, ін. (загалом налічувалося 67 учасників).

У перший день Конференції пройшли засідання трьох робочих груп, де були обговорені професійні питання, відповідно до профілю групи, та прийняті наступні рішення:

Група керівників СРОО, до якої входили представники СРОО ВГО "АСБОУ", СРОО ВГО "ВАФО", СРОО ВГО "ВСЕО", СРОО ВГО "СОЗ", СРОО ВГО "СОУ" (Модератор - Ковальський Юрій, в.о. Голови Правління АСБОУ) обговорюючи тему "Зміна нормативно-правового поля, спрямована на посилення самоврядування у сфері оціночної діяльності" вирішила з метою вироблення спільної позиції оцінювачів та координації їх діяльності, формування єдиних підходів до здійснення оціночної діяльності, а також з метою налагодження взаємодії саморегулівних організацій оцінювачів з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, користувачами оціночних послуг та на виконання Меморандуму про співпрацю саморегулівних організацій оцінювачів від 27.03.2015 року утворити Асамблею саморегулівних організацій оцінювачів України.

Банківська група (Модератор - Коваль Андрій, Голова Наглядової ради АСБОУ, керівник управління оцінки та моніторингу забезпечення Альфабанк), дискутуючи на тему "Банківська оцінка в умовах скорочення ресурсів", дійшла згоди щодо необхідності обміну списками акредитованих партнерів та досвідом співпраці з ними. Також було прийнято рішення розпочати діалог з питань моніторингу майна у агросекторі та встановити комунікацію для обміну інформацією щодо вартості деяких видів майна.

Учасники робочої групи керівників СОД (Модератор - Шевко Сергій, Директор групи компаній "АРГУМЕНТ") обговоривши "Методи боротьби з демпінгом і нечесною конкуренцією" розробили "Меморандум Суб’єктів Оціночної Діяльності при оцінці для кредитних установ", в якому погодили між собою правила поведінки на ринку оцінки для кредитних установ та створення "реєстру Замовників", робота якого буде спрямована на консолідацію відгуків керівників СОД щодо клієнтів.

Другий день Конференції розпочався із хвилини мовчання, якою присутні вшанували пам'ять свого колеги Михайла Горяйнова, що геройськи загинув у зоні проведення АТО.

Два роки тому Михайло, як керівник департаменту оцінки ФДМУ, приймав участь у відкритті Першої Одеської Конференції, що відбулася у тому ж залі готельного комплексу "Курортний". Багато присутніх, які мали змогу особисто спілкуватися із Михайлом, відзначали, що враження від цієї людини залишаються надовго. Натхненний, світлий та відкритий чоловік, він, перш за все, вражав не своєю високою посадою, а щирістю та позитивом. Таким був Михайло Горяйнов.

Герої не вмирають! І хоча сьогодні, нажаль, ми не зможемо потиснути його руку, але впевнені, що у кожному серці залишилася краплинка тієї посмішки та позитиву, які завжди були притаманна Михайлу.

Робоча частина другого дня Конференції розпочалася із привітання модератором заходу Ковальським Юрієм учасників Конференції та представлення членів президії, до якої були запрошені присутні представники саморегулівних організацій, що виступили організаторами Конференції та представник Національного банку України.

Перед виступом доповідачів, представники робочих груп проінформували оціночну спільноту про результати роботи груп у перший день та відповіли на питання, що виникли у слухачів. 

Від робочої групи керівників СРОО виступив Максимов Степан (Голова Правління СРОО ВГО "ВАФО"), якій сповістив учасників Конференції про прийняття рішення щодо утворення Асамблеї саморегулівних організацій оцінювачів. Максимов розповів про засади, на яких буде утворена Асамблея, про мету її утворення, цілі, які ставлять перед собою учасники об'єднання, та закликав усі саморегулівні організації оцінювачів до об'єднання.

Також, за словами Максимова, організаторами буде розроблений проект Установчого договору про створення Асамблеї саморегулівних організацій оцінювачів України, який у строк до 01.07.2015 р. має бути доведений до відома керівників всіх існуючих СРОО України для прийняття останніми рішення про вступ в члени Асамблеї.

Від банківської робочої групи виступив Коваль Андрій. Він розповів про наміри керівників залогових служб банків координувати свою роботу в питаннях відбору партнерів та розв'язанні питань моніторингу майна підприємств агропромислового комплексу.

Голова Наглядової ради компаній АРГУМЕНТ Сергій Фролов розповів про результати роботи групи керівників СОД, де учасники прийняли рішення затвердити Меморандум та скоординувати свої зусилля задля подолання демпінгу та непорозумінь, що виникають між СОД, і не перериваючись перейшов до доповіді "Тенденції ринку оцінки". Головною тезою виступу була думка про необхідність та неминучість об'єднання саморегулівних організацій оцінювачів та інших суб'єктів ринку оцінки задля його розбудови.

Ковальський Юрій у своїй доповіді "Перспектива зміни нормативно-правового поля у сфері професійної підготовки оцінювачів(підвищення кваліфікації)" розповів про результати роботи робочої групи з напрацювання пропозицій з питань професійної підготовки оцінювачів та можливі зміни, щодо процесу підвищення кваліфікації у разі прийняття проекту Закону України «Про внесення зміни до Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні".

Максимов Степан у доповіді "Вартість заставного майна на депресивних ринках" торкнувся проблем використання оцінювачами у своїй роботі цін пропозиції в умовах стагнації ринку та при значному коливанні курсу валют.

Начальник відділу оцінки та моніторингу застав Департаменту управління ризиків Національного банку України Тетяна Сірош у доповіді "Перспективи співпраці Національного банку України з суб’єктами оціночної діяльності щодо проведення оцінки майна та майнових прав, що передаються та перебувають в заставі за стабілізаційними кредитами НБУ" розповіла про наміри НБУ змінити умови співпраці банківського регулятора із суб'єктами оціночної діяльності та торкнулася специфіки оцінки кредитних портфелів, у рамках чого розкрила питання визначення кредитного рейтнгу позичальника.

Голова експертної ради АСБОУ, Директор ПП "Бюро Маркуса" Віктор Маркус у доповіді "Оцінка кредитних портфелів" розповів про практику оцінки кредитних портфелів банків та особливості співробітництва із Фондом Гарантування Вкладів Фізичних Осіб. Віктор зазначив, що методична база з оцінки боргових зобов'язань є украй нерозвиненою, що обумовлює складності при оцінці кредитних портфелів та потребує відповідного рівню професійного досвіду виконавця.

Директор оціночної компанії "Експерт-Конгрес BV" Трошин Юрій у доповіді "Оцінка майна на тимчасово окупованих територіях та в зоні АТО" розповів про особливості оцінки майна на території півострову Крим та в зоні проведення АТО. Було приділено увагу оцінці банківських застав і майна ліквідованих банків на даних територіях та оцінці збитків, заподіяних в результаті військових дій.

Станіслав Іванов Директор Департаменту Оцінки CBRE Ukraine, виступив із доповіддю на тему "Інвестиції в світову нерухомість. Наміри інвесторів 2015." Станіслав представив матеріали дослідження світового ринку нерухомості з акцентом на ринок Європи, проведеного компанією CBRE, розповів про тенденції, що спостерігаються у світі і надав прогнози CBRE на майбутнє.

Валерій Воронін, керівник ТОВ "ВАЛКОЛ", у доповіді "Масова оцінка і податок на нерухомість" висвітлив питання методології створення автоматизованої оцінки для визначення оцінювальної вартості об’єкта на базі його ринкової вартості.Для досягнення поставленої мети були розвинені і використані концепції, що лежать в основі комп'ютеризованої масової оцінки. Базисом цієї концепції є адаптивні гібридні моделі ціноутворення в різних сегментах ринку нерухомості Реалізація поставленого завдання здійснювалася шляхом застосування розроблених програмно-реалізованих адаптивних алгоритмів для визначення ринкової вартості за трьома оціночними підходами з використанням результатів багаторівневого аналізу ринку нерухомості. Розробки автора захищені патентом на корисну модель і авторськими правами на програмні продукти.

Другу частину виступу доповідач присвятив характеристиці стану ринку в умовах високих темпів інфляції і істотної девальвації національної валюти. На ринках зі змішаними цінами вплив девальвації і інфляції носить найбільш складний характер. У цій ситуації виникає проблема визначення ступеня відповідності ринкових цін, номінованих в іноземній валюті, цінам, що номіновані у національній валюті. Автором запропонована методика, яка враховує особливості застосування оціночних процедур при визначенні ринкової вартості, номінованої у національній валюті, в умовах високого рівня інфляції і істотної девальвації .

Сушко Сергій, начальник відділу оцінки та консультаційних послуг ТОВ "Colliers International", виступаючи із доповіддю на тему "Ставка капіталізації для об'єктів комерційної нерухомості невеликого формату в поточних ринкових умовах" надав матеріали дослідження компанії Colliers International щодо динаміки орендних ставок, вартості та ставки капіталізації для комерційної нерухомості невеликого формату в умовах девальвації гривні. Також у доповіді були розглянуті результати дослідження значень ставки капіталізації у населених пунктах із різною кількістю населення.

Закінчував доповіді другого дня Конференції Владислав Лісняк Заслужений оцінювач ВСЕО. У своїй доповіді "Пріоритетні напрямки діяльності саморегулівної організації. Фундаментальні терміни оцінки та методологічні засади" він піддав критиці проект Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні" і запропонував своє бачення цього документу та концепції розвитку оціночної діяльності в цілому. У другій частині доповіді Владислав запропонував переглянути трактування таких базових термінів оцінки як "вартість, ціна, корисність, майно" та висвітлив питання ринкових та спекулятивних цін, які оцінювачі використовують для визначення ринкової вартості.

 

Після офіційної частини Конференції більшість учасників продовжила спілкування у неформальній атмосфері.